travel žurnál travel žurnál
menu
 
 
 
 
 
 
travel Žurnál
 
     

TŽ kontakt

     
     
Travel žurnál
Kontakt

Travel žurnál je pohodové čítanie o cestovaní. Približuje lákavé miesta sveta, nezvyčajné a výnimočné hotely. Prináša skutočné recenzie hotelov a hodnotenia dovolenkových destinácií od skutočných návštevníkov, články a príspevky od ľudí milujúcich cestovanie. Nehľadajte nás v novinových stánkoch, nemusíte nič platiť, aby ste si prečítali . Je tu, na internete, zdarma s celým obsahom. Baví vás cestovanie? Pridajte sa, napíšte nám!

Napíšte nám

Ako napísať úspešný článok pre Travel žurnál ?

Základom všetkého je CHCIEŤ. Ak sa vo Vás tento pocit znenazdajky objaví alebo ho v sebe nebodaj máte dlhodobo, len ste ho doteraz potláčali, možno stojí za zváženie, či neodhaliť svoje vnímanie a písanie i svetu.

Jasné. Nejdeme teraz vyratúvať všeobecne známe fakty. Gramatické chyby, štylistické lapsusy, či všakovaké formálne náležitosti textov od titulkov, cez medzititulky až po sprievodný obrazový materiál spomínať hádam netreba. Čítame predsa všetci.

Akiste sa Vám už neraz stalo, že ste sa vrátili z dovolenky, opantaný prítomnosťou všesálajúceho príjemna, s počítačom plným fotografií. Ja si v týchto chvíľach zvyknem zavolať kamarátov, otvoriť fľašu vínka z destinácie, odkiaľ som sa práve prinavrátila, preklikávam zábery a teším sa z úprimnej závisti. Po naliehaní si na pár hodín sadnem, pretriedim fotografie, vyberiem najlepšie, či najvýstižnejšie a hodím ich na niektorú zo sociálnych sietí. Často už v priebehu niekoľkých minút zistím, kto každý navštívil miesta, kde som si len nedávno užívala i ja a čo viac nás teda spája.

Kritika nemusí byť len pozitívna. Nie všade stretávam sexi čašníkov, milé predavačky, chutné jedlo, lahodné a nepredražené vína, čisté pláže, upratané uličky a príjemné mestské či dedinské prostredie. Z času na čas sa v hoteloch objaví i nevľúdny personál, nešikovný kuchár či kuchtík, možno Vám popod nohy stredom reštaurácie prebehne nenápadne-nápadná myška alebo kvôli neudržiavanému bazénu spoznáte i miestnu pohotovosť a preveríte schopnosti lekárov.

Vždy je fajn dozvedieť sa čo najviac. My ľudia sme bytosti ovplyvniteľné. A keď vidíme, že viacerí čosi chvália či hania, pomáha nám to v rozhodovaní. Ďalšou výhodou je už staré známe „koľko ľudí, toľko chutí“. Našťastie sme odlišní. Niektorí milujeme nesmelé prebúdzanie sa jari, ktoré si užívame v lone prírody v termálnych kúpeľoch s hojnými dávkami najrôznejších masáží. Iní sa celý rok tešíme na leto – typické sparno, snedé telá a s nimi spojené opaľovacie faus pas, vlhký vzduch v prímorských letoviskách a sladké plážové ničnerobenie. Niektorých si možno najviac podmaňuje melancholická jeseň – od jej bezbrehej farebnosti až po úplnú otupnosť, ktoré si môžeme užiť v metropolách či i malých dedinkách s vlastnými príbehmi, históriou, významnou kultúrou a fascinujúcimi pamiatkami. No a samozrejme nemožno opomenúť zimných nadšencov lyžovania, snowboardovania, bobovania, stavania snehuliakov a večerných pôžitkárov hotelových jacuzzi,... Nemyslím, že v priebehu roka nájdeme obdobie, ktoré by sa nehodilo na dovolenku. A keď už na nej sme, prečo neinšpirovať či nevystríhať aj iných?

Preto ak Vám niečo chýba – informácie o zahraničných destináciách, ktoré ste navštívili, kultúrach, ktoré možno ešte až tak nepoznáme, športoch, ktorým by bolo fajn venovať viac pozornosti a rozvinúť ich možno aj u nás doma, chutných kulinárskych zvládnuteľných kúskoch, neváhajte a ozvite sa. A keď máte aj vlastné videá, fotografie, učarovala Vám miestna hudba, domáce liečivé receptúry,... Deľte sa. Netešte Vašim pohľadom a postrehmi len svoje najbližšie okolie, keď môžete spríjemniť chvíle širším skupinám. Teda... Len pokiaľ chcete.

Váš Travel Žurnál

Travel Žurnál - internetový magazín pre cestovanie a plánovanie dovolenky


© 2014 Travel žurnál, a.r.r. Reny